Kalendarz

Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Dom Matki i Dziecka im. Jana Pawła II

Jasieniec Iłżecki Dolny 52,
27-100 Iłża , woj. mazowieckie

tel/fax:
048 616-01-16

całodobowo Domek nr 1 tel. 695 250 162
Domek nr 2 tel. 695 250 161

od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00
Sekretariat tel. 695 250 160

Filia w Starachowicach
tel. 41 274 83 99, 607 581 072


Możliwość dokonywania wpłat
na działalność placówki:
Bank PeKaO S.A. II oddział Radom
Nr konta:
03 1240 3259 1111 0010 0533 3340

Placowka Opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizycyjnego

     Chrzest Święty to pierwsza łaska, jaką człowiek otrzymuje od Boga. Każdy rodzi się skażony grzechem pierworodnym, tylko poprzez Sakrament Chrztu Świętego możemy się oczyścić z tego grzechu. Od momentu przyjęcia chrztu człowiek niejako rodzi się na nowo, stając się dzieckiem Bożym. W dniu 17.11.2018 r. do grona ochrzczonych została przyjęta nasza wychowanka Małgorzata Basiak. Uroczysta msza święta odbyła się w kaplicy w naszej placówce.

Czytaj dalej

      W dniu 11.11.2018 r. odbył się III Ogólnopolski Turniej Domów Dziecka w Piłce Ręcznej w Warszawie. Wychowankowie naszej placówki mieli przyjemność uczestniczyć w nim już w zeszłym roku. Znając zatem jego charakter i przebieg jeszcze z większą ochotą przystąpili do rywalizacji, która odbywała się w tym roku w dniu szczególnym, bo w 100 – lecie odzyskania Niepodległości naszego kraju.

Czytaj dalej

   Miło nam poinformować, iż nasz wychowanek – Damian Suwała, zajął trzecie miejsce w konkursie plastycznym ,,Mój przyjaciel” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Karuzela w Radomiu. Konkurs był skierowany dla uczniów szkół podstawowych, a jego głównym celem było podniesienie wiedzy i świadomości na temat zaburzeń ADHD, Zespołu Aspergera i Autyzmu oraz zmniejszenie dyskryminacji i wzmocnienie integracji między dziećmi.

     Damian wykonał piękną pracę plastyczną, w której wykorzystał różne materiały (kredki, bibuła, papier kolorowy). W dniu 07.11.2018 r. w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów. Wychowankowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 

     18 października 2018 roku obfitował w wydarzenia kulturalne. W tym dniu w Warszawie, na zaproszenie Fundacji „Po Drugie”, Dyrektor DMiDz – Beata Jędra wraz z pedagogiem i wychowankiem Bartkiem Dudzikiem, uczestniczyli w premierze książki i audiobooka „Dowód dojrzałości”.
W skrócie działania fundacji skupiają się na umożliwieniu powrotu do społeczeństwa młodzieży przebywającej w placówkach resocjalizacyjnych.

Podczas uroczystości miało miejsce spotkanie z autorami w/w książki, a znana aktorka Krystyna Janda odczytała fragmenty ostatniego rozdziału. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i autografów. Każdy, kto chciałby przyłączyć się do akcji budowy domu dla samotnych matek prowadzonej przez Fundację „Po drugie”, może zakupić wspomnianą książkę i zasilić ten szczytny cel.

   W dniu 18 października 2018 roku, w Warszawie na terenie dzielnicy Wawer, odbyła się kolejna już gala zorganizowana przez Fundację PolishOrphansCharity, pomagającą uzdolnionym artystycznie dzieciom znajdującym się w trudniejszej sytuacji materialnej.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Ambasadora Kanady.

Podczas gali,  uzdolnionym artystycznie  i manualnie dzieciom i młodzieży z terenu Mazowsza, wręczono stypendia w wysokości  1000 dolarów kanadyjskich, z przeznaczeniem na dalszy rozwój ich zainteresowań, pasji i  talentów. Wśród wyróżnionych kolejny raz znalazł się nasz wychowanek – Bartłomiej Dudzik.

Uroczystość został uświetniona występami stypendystów fundacji oraz koncertem Marcina Stycznia, który zaprezentował kilka utworów kanadyjskiego barda – Leonarda Cohena.

Bartkowi i pozostałym stypendystom serdecznie gratulujemy.

    40 lat temu wierni kościoła chrześcijańskiego z wielką radością przyjęli wiadomość, że nowym ojcem świętym został Polak, metropolita krakowski, kardynał Karol Wojtyła. Aby uczcić to pamiętne wydarzenie nasi wychowankowie, wraz z innymi osobami sprawnymi inaczej wzięli udział w I Memoriale Sportowy im. św. Jana Pawła II, którego celem było uzyskanie dystansu 9665 długości w pływaniu i bieganiu, co symbolizuje czas trwania pontyfikatu naszego papieża.

Czytaj dalej

     W trosce o bezpieczeństwo i zgodnie z obowiązującymi przepisami rowerzysta powinien posiadać uprawnienia, czyli kartę rowerową. Nasi wychowankowie często aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, uwielbiają ruch. Zarówno rolki jak i rower cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Aby wzbogacić wiedzę i przygotować młodzież do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, jako rowerzysty, zostało zorganizowane szkolenie, które umożliwiło naszym podopiecznym możliwość zdawania egzaminu na kartę rowerową.

Czytaj dalej

      W dniach 07 – 12.08.2018 r. nasi wychowankowie wraz z opiekunami wzięli udział w letnim wypoczynku w górach. Zostaliśmy zakwaterowani w Białym Dunajcu w kwaterze prywatnej. Przez cały niemal okres pobytu towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Wejście na Gęsią Szyję liczącą 1489 m.n.p.m., oczywiście w „asyście” przewodnika tatrzańskiego pana Janusza – było więc samą przyjemnością.  Schodząc z wierzchołka wzniesienia mieliśmy możliwość odpoczynku w rejonie „ Wiktorówek”, w okolicy kościółka pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Tatr, gdzie poznaliśmy historię tego miejsca. Po zejściu z gór znaleźliśmy jeszcze siłę na spacer po „Krupówkach” – najczęściej odwiedzaną ulicą Zakopanego.

Czytaj dalej

Szanowne Koleżanki i Koledzy,

z przyjemnością informuję, że wychowankowie DMiDz przystąpili do konkursu GŁOS NA MARZENIE. Tym samym zwracam się do Was z prośbą i jednocześnie zachęcam do głosowania na pracę naszych dzieci. Codziennie można oddać 1 głos z wszystkich urządzeń mających dostęp do Internetu (komputer, tablet, telefon itd.) Głosy oddajemy do 19.08.2018 r. do godz. 23:59. Poniżej załączam link do strony

Pasje mamy we krwi!

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału w głosowaniu. Zaproście Waszych znajomych. Ważny jest każdy dzień, liczy się każdy głos. Pokażmy naszym dzieciom, że ich pasje są dla nas równie ważne, jak oni sami.

pozdrawiam

     Wychowanki Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym z filią w Starachowicach zaangażowały się w akcję „Czytamy dla Mamy”, której celem jest zebranie funduszy na budowę domu dla nieletnich matek i ich dzieci. Wychowanki po przeczytaniu rozdziałów napisanych przez blogerki, będą mogły napisać ostatni rozdział, który będzie podlegał ocenie przez jury konkursowe.

„Niech wasze śpiewanie przekracza granice! Wiecie, że słowo Anioł oznacza posłany. Wy jesteście na swój sposób posłani, aby szerzyć Bożą radość i przez wasz śpiew ukazywać, że wiara jest mocniejsza niż wątpienie, że nadzieja jest silniejsza niż beznadziejność, że miłość jest mocniejsza niż śmierć”. (Jan Paweł II, Spotkanie z Międzynarodową Federacją Pueri Cantores, Rzym 1993)

      W dniu 23 czerwca 2018 r. w Nadleśnictwie Marcule odbył się już po raz VIII Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod nazwą „Na góralską nutę”, w którym udział wzięli nasi podopieczni.  Zaprezentowali się w dwóch kategoriach: solo oraz zespół. Wszystkie występy były perfekcyjne przygotowane, publiczność bawiła się wspaniale przy dźwiękach góralskiej muzyki. Nasi wychowankowie w swoich występach spisali się na medal. W kategorii solo drugie miejsce zajął Bartłomiej Dudzik, a nasz zespół ,, Góraleczki” otrzymał zasłużone wyróżnienie.

      Mamy nadzieję, że za rok również będziemy mogli spotkać i wspólnie bawić się na kolejnej edycji festiwalu.