Dom Matki i Dziecka im. Jana Pawła II

Jasieniec Iłżecki Dolny 52,
27-100 Iłża , woj. mazowieckie

tel/fax:
048 616-01-16

całodobowo Domek nr 1 tel. 695 250 162
Domek nr 2 tel. 695 250 161

od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00
Sekretariat tel. 695 250 160

Filia w Starachowicach
tel. 41 274 83 99, 607 581 072


Możliwość dokonywania wpłat
na działalność placówki:
Bank PeKaO S.A. II oddział Radom
Nr konta:
03 1240 3259 1111 0010 0533 3340

Archiwum

Placowka Opiekuńczo-wychowawcza typu socjalizycyjnego

Dom Matki i Dziecka z filią w Starachowicach został powołany, by nieść pomoc dzieciom i młodzieży. Obecne przepisy prawa obligują nas do ogromnych zmian, do wyodrębnienia oddzielnych Domów, w których zamieszka po 14-dzieci, co wiąże się ze stworzeniem nowych przestrzeni i generalnym remontem wszystkich łazienek. By sprostać tak dużemu zadaniu, zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie do firmy Cerrad, która działa na terenie miasta Starachowice. Ogromnie ważne było dla nas pozyskanie płytek, bowiem generalnego remontu wymagały wszystkie łazienki dzieci oraz kuchnie. Nasza prośba o przekazanie płytek na modernizację tych pomieszczeń spotkała się z całkowitą przychylnością. Zarówno wychowankowie, jak i pracownicy długo nie mogli uwierzyć w szczodrość i dobro, które nam okazano. W imieniu Dyrekcji oraz całej społeczności Domu Matki i Dziecka serdecznie dziękujemy firmie Cerrad Sp. z o. o. za okazanie nam wsparcia w postaci przekazania płytek, które skrupulatnie wykorzystano. Głęboko wierzymy, że dobro powraca. Życzymy wszystkiego dobrego, wytrwałości w realizacji zamierzeń, światła Ducha Świętego na każdy dzień pełnienia obowiązków oraz szerokich dalszych perspektyw rozwoju.

Czytaj dalej

Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. niesie pomoc najbardziej potrzebującym, wspiera m.in. domy dziecka. Nasza placówka należy do grona szczęśliwców, którzy otrzymali od niej wsparcie finansowe. Przyznana kwota w wysokości 10 tys. zł pozwoliła nam w pełni wyposażyć dwa pokoje dla naszych podopiecznych. Zostały zakupione nowe meble, które dzieci same sobie wybrały. Dom Matki i Dziecka z filią w Starachowicach w imieniu swoich wychowanków składa gorące podziękowanie za okazaną pomoc. Każde, nawet najdrobniejsze wsparcie finansowe sprawia, że jesteśmy coraz bliżej zakończenia dostosowywania naszego domu do wymaganych standardów a tym samym do stworzenia naszym dzieciakom domu o którym zawsze marzyły. Wszystkim członkom Fundacji ARP życzymy dużo pomyślności w życiu codziennym.

Czytaj dalej

Jak co roku w karnawale nasze dzieci bawiły się wspaniale. Zabawa karnawałowa to wydarzenie, na które nasi wychowankowie czekają z niecierpliwością. Tegoroczny czas zabawy zbiegł się niemalże z Walentynkami. Dzień Zakochanych obchodzony jest w prawie każdym miejscu na świecie. W dniu 13-tego lutego w Domu Matki i Dziecka wychowankowie przebrani we własnoręcznie przygotowane maski oddali się zabawie. Doskonała muzyka i wesoła atmosfera jaką wprowadziły ciocie: Agata i Karolina, wypełniły cały dom, a przebrania dodały zabawie nuty tajemniczości. Jak przystało na Walentynki nie mogło obejść się bez randki w ciemno, miłosnej foto budki, rozpoznawania sympatii po kolanie, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. To był świetny dzień, a zabawy walentynkowe sprawiły, że stał się on również okazją do zacieśnienia przyjaźni, która łączy nasze dzieci. W tym trudnym czasie życzymy wszystkim bliskości drugiej osoby, ciepła i miłości.

 

Czytaj dalej

Niewątpliwie jednym z najsłodszych dni w roku jest „tłusty czwartek”, jedna z polskich tradycji tak chętnie celebrowana przez wychowanków Domu Matki i Dziecka z filią w Starachowicach. W tym dniu nasi podopieczni przygotowali masę słodkości. Na stole królowały okrąglutkie, lukrowane pączki z nadzieniem różanym wśród obsypanych cukrem pudrem przepysznych faworków i oponek. Dzieciaki chętnie współpracowały, dzieląc się zadaniami podczas przygotowania wszystkich łakoci. Młodsze dzieci z zapałem zagniatały ciasto, wałkowały go na mniejsze porcje, a najstarsi wychowankowie pod czujnym okiem wychowawcy smażyli smakołyki. Polska tradycja zapewnia, że zjedzenie pączka w tym dniu gwarantuje dostatek i powodzenie. Aby dopomóc szczęściu wszyscy w tym dniu, nie licząc kalorii ze smakiem do woli zajadali się łakociami.

 

Czytaj dalej

Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy mimo ograniczeń wynikających z pandemii, przyjechali do nas. Dzięki Waszej ofiarności nasza placówka zyskała rzeczy tak przydatne, jak maszynka do strzyżenia, suszarka i wiele innych równie istotnych przedmiotów w domu. Doceniamy życzliwość i otwartość na nasze potrzeby. Każda wizyta, która wnosi w życie dziecka uśmiech i zadowolenie jest dla nas bezcenna. Jesteście wielcy, bowiem posiadacie dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy, a Wasza wrażliwa dusza, przynagla do pełnienia dobra. Jesteśmy Wam wdzięczni i serdecznie zapraszamy Was do nas ponownie. Czytaj dalej

W grudniu odbył się wyjazd wychowanków Domu Matki i Dziecka z filią w Starachowicach do sklepu IKEA i AGATA meble w Warszawie. Z wielką przyjemnością mogliśmy patrzeć jak z energią, nadzieją i uśmiechem na twarzy nasi podopieczni wybierają dla siebie meble, które niebawem znajdą się w ich nowych pokojach. Pragniemy na łamach naszej strony już dziś pokazać jak wychowankowie urealniają swe marzenia. Czytaj dalej

Na początku roku 2020 na łamach naszej strony informowaliśmy o trwającej czwartej edycji programu „Pomagamy jak umiemy”, dzięki któremu podopieczni z naszego domu Matki i Dziecka z filią w Starachowicach mieli szansę otrzymania za zebrane punkty od klientów Rossman – darowizny w postaci wybranych produktów dostępnych w sprzedaży drogerii. Z upływem roku ku naszej ogromnej radości liczba klientów wybierających nasz Dom Matki i Dziecka sukcesywnie rosła, by ostatecznie bardzo pozytywnie nas zaskoczyć znaczną kwotą zgromadzoną dla naszych podopiecznych. Darowizna, którą otrzymaliśmy dla dzieci znajdujących się pod naszą opieką została wyliczona na podstawie aktywności uczestników programu, którym z całego serca w imieniu naszych wychowanków dziękujemy.

Czytaj dalej

Publiczna Szkoła Podstawowa im. płk Jana T. Sońty „Oski” w Kowalkowie zorganizowała dla naszego Domu Matki i Dziecka z filią w Starachowicach zbiórkę charytatywną. W dniu 22 grudnia przedstawiciele szkoły z zachowaniem wszelkich środków ostrożności z uwagi na pandemię koronawirusa w kraju przyjechali do nas ze zgromadzonymi paczkami. Spodziewaliśmy się dużej pomocy, ale ilość zebranych przez gości rzeczy była naprawdę pokaźna. Młodzież i dzieciaki naszego domu nie kryły radości z paczek przez gości przywiezionych. Niewątpliwie mamy szczęście do ludzi o wielkich sercach. Brakuje słów, by wyrazić naszą wdzięczność za Waszą pomoc, bardzo dziękujemy za paczki, wszystkie zgromadzone przez Was rzeczy z pewnością się przydadzą.

Czytaj dalej

Dom Matki i Dziecka z filią w Starachowicach w dniu 19 grudnia odwiedzili przemili goście, którzy przywieźli dla naszych wychowanków paczki od przyjaciół z szkolnego Klubu wolontariuszy. Jesteśmy poruszeni i ogromnie wdzięczni za pomoc w zrealizowaniu małych marzeń naszych podopiecznych. W tym miesiącu nasi podopieczni otrzymali prezenty od kilku szkół, mianowicie: od I Liceum w Radomiu, od III Liceum w Katowicach, od PSP w Młodocinie Mniejszym. Wszystkie nasze dzieci były bardzo zadowolone z otrzymanego prezentu. Pragniemy serdecznie podziękować wolontariuszom, darczyńcom za bezinteresowne wsparcie i otwarte serce. Wasze działania są źródłem szczęścia, pięknych wspomnień i nadziei na lepsze jutro.

Czytaj dalej

W tym roku Dom Matki i Dziecka z filią w Starachowicach odwiedziła grupa wolontariuszy z Wąchocka w ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Nasi podopieczni otrzymali maskotki, puzzle, drobne zabawki i słodycze. Cieszymy się ogromnie, że i o naszych dzieciakach pamiętano, zwłaszcza w tym trudnym czasie. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, dystansem, ale w przyjemnej, ciepłej atmosferze nasi wychowankowie przyjęli prezenty dla nich przygotowane. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Wolontariuszom Szlachetnej Paczki za prezenty, które wywołały wśród dzieci ogromną radość.

Czytaj dalej

W dniu 18 grudnia Dom Matki i Dziecka z filią w Starachowicach odwiedzili przedstawicieli Punktu Przedszkolnego „Słoneczko” ze Starachowic. Wychowankowie, mimo pandemii, w licznym gronie z zachowaniem wszelkich środków ochrony osobistej przywitali przybyłych pod placówkę gości. Wręczone prezenty, które były owocem Waszej zbiórki idealnie wpasowały się w potrzeby naszych dzieci. Z całego serca dziękujemy, że po raz kolejny pamiętaliście o naszych wychowankach i mimo trudności związanych z ogólnie wprowadzonymi w kraju obostrzeniami daliście radę tak wiele cennych rzeczy dla nas pozyskać. Jesteście wspaniali!

Czytaj dalej

Członkowie Stowarzyszenia „Tylko Radomiak” po raz kolejny wcielili się w rolę Zielonych Mikołajów i z zebranymi dla naszych dzieci prezentami odwiedzili Dom Matki i Dziecka z filią w Starachowicach. Niezmiernie miło było nam gościć Was, ludzi skromnych, którzy pojawiają się na chwilę a pozostawiają radość na tak długo. Ogromnie cieszymy się, że Zielony Mikołaj również w tym roku o nas pamiętał, a wszystkim członkom Stowarzyszenia, którzy włączyli się by pomóc, serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej